Манчестер Сити уште сега „плаче“: Под знак прашалник е ставен интегритетот на првенството!


Актуелниот шампион на Англија жестоко реагираше по објавата на распоредот во Премиерлигата за декември и јануари, „граѓаните" сметаат дека тие се оштетени а ...
| | веќе видена | слични

На прашањето кој е најдобар тренер на денешницата многумина би избрале еден од Пеп Гвардиола и Јирген Клоп. Гвардиола и Клоп имаат различни филозофии на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд смета дека Рахем Стерлинг е меѓу петте најдобри играчи во светот во моментов. 24-годишниот играч го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер сити синоќа во третото коло од Лигата на шампионите ја совлада Аталанта на „Етихад“ стадионот со високи 5:1 . „Граѓаните“ стигнаа и до третата победа ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити прв прими гол на „Итихад“ изминатава вечер во натпревар на две исклучително офанзивни екипи, но во продолжение до врв ја наполни мрежата на ...
| | веќе видена | слични

Малерите за Пеп Гвардиола со повредените фудбалери продолжија и на натпреварот во Лигата на шампионите, па така по 40 минути игра, беше приморан да го менува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Повеќето од економските мерки кои СКСЗМ ги предлагаше, може да се најдат во четвртиот сет на мерки против ковид на Владата, и сметаме дека поголемиот дел од ...
сите 322 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 384 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 378 | | | веќе видена

Пропадна владината најава за „Викенд без ДДВ“ за сите производи во малопродажбата. Граѓаните ќе добиваат поврат на ДДВ само за купени производи со македонско ...
сите 156 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити уште сега „плаче“: Под знак прашалник е ставен интегритетот на првенството!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: