Што договараа Ѓоковиќ и Шевченко на еден месец пред Србија – Украина?


Тенисерот Новак Ѓоковиќ и претседателот на украинската фудбалска федерација, Андриј Шевченко, се блиски пријатели, и ја користат секоја можност да се видат и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера Македонија го одигра првиот натпревар во квалификациите за СП 2020 во футсал. За противник ја имавме Словенија за која немавме решение. Словенците во „СЦ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз од Словенија од 6-1 во првото коло од турнирот за пласман во елитната фаза квалификации за место на ...
| | веќе видена | слични

Македонската футсал репрезентација загуби убедливо со 1-6 од Словенија во првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Али Ахмети во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби посочи дека сите кои живеат во земјава и имаат имот ќе бидат попишани. Тој уверува дека ...
сите 441 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 258 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што договараа Ѓоковиќ и Шевченко на еден месец пред Србија – Украина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: