Меси: Со тек на време се сфаќа уште колку може да се игра, јас сè уште не сум сфатил


Лионел Меси во средата ја прими шестата „Златна копачка“ во кариерата и во однос на Кристијано Роналдо има две награди повеќе за најдобар стрелец во Европа за ...
| | веќе видена | слични

Британската фудбалска легенда и сегашен предводник на селекцијата на Велс, Рајан Гигс се вклучи во дебатата и го искажа својот став на прашањето кое секогаш е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рајан Гигс доби незгодно прашање, легендата на Манчестер јунајтед требаше да избира помеѓу Кристијано Роналдо и Лео Меси и се реши за Аргентинецот и покрај тоа ...
| | веќе видена | слични

Патрис Евра направи вистинско шоу во понеделничкото гостување во отвореното студио на „Скај Спортс“ со тоа што откри анегдоти од неговата играчка кариера, но ...
| | веќе видена | слични

Барселона во летниот преоден рок беше во потрага по нов голман кој ќе му биде конкуренција на Марк-Андре Тер Штеген, а една од опциите беше Андре Онана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски упати неколку пораки во текот на своето обраќање пред граѓаните.„Првата ...
сите 396 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 449 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 195 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси: Со тек на време се сфаќа уште колку може да се игра, јас сè уште не сум сфатил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: