Почна најголемата културна операција - Делата на Леонардо да Винчи патуваат во Лувр

По повод 500. годишнина од смртта на големиот уметник, во Лувр ќе биде отворена најгоелмата до сега изложба со сите достапни дела на овој најголем ренесансен ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од цела деценија подготовки, изложбата по повод обележувањето на 500-годишнината од смртта на Леонардо да Винчи конечно е отворена за јавноста. Во ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Најголемата изложба на делата на Леонардо да Винчи ќе биде отворена утре во францускиот музеј „Лувр“, по повод 500-годишнината од смртта на уметникот . ...
| | веќе видена | слични

Музејот Лувр во Париз ја подготви изложбата со сите дела кои можеше да ги собере од целиот свет , вклучително и пет дела од Италија , меѓу кои и сликата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ултрадесничарскиот италијански политичар Матео Салвини денеска ги предводеше масовните антивладини протести во Рим на кои се собрале околу 10.000 поддржувачи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 190 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 529 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 111 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна најголемата културна операција - Делата на Леонардо да Винчи патуваат во Лувр

Од:
До кого (е-маил):
Порака: