Навреден од 90 милиони долари, а не одиграл ниту еден меч во плејоф


ДеАндре Ајтон ќе паузира на следните 25 натпревари во НБА лигата, откако паднал на допинг тест. Центарот на Феникс санс бил позитивен на дијаретик и по само ...
| | веќе видена | слични

Каваи Ленард минатата сезона беше предводникот на Торонто репторс во освојување на историската прва титула во НБА лигата. ВО финалето, Торонто го победи Голден ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Клиперс со убедливи 141:122 победи на гостувањето кај Голден стејт, Адетокумбо блескаше во победа на Милвоки кај Хјустон со 117:111 Голден стејт ...
| | веќе видена | слични

ЛА Клиперс се наметнуваат како први фаворити во НБА лигата откако по стартната победа на градскиот ривал Лејкерс, сега ги декласираа Голден Стејт Вориорс со ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Лос Анџелес Клиперси ја забележаа и втората победа на почетокот на најсилнатал ига во светот откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навреден од 90 милиони долари, а не одиграл ниту еден меч во плејоф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: