Типсаревиќ го „згази“ Фоњини на неговиот проштален АТП турнир во кариерата


Српскиот тенисер, Јанко Типаревиќ се пласираше во четвртфиналето на тенискиот турнир во Стокхолм откако денеска убедливо со 6-1 и 6-1 славеше против моментно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот светски рекет број три, Стен Вавринка (Швајцарија) се квалификуваше во четвртфиналето на турнирот на домашен терен во Базел со награден фонд од ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер се пласира во четвртфиналето од АТП турнирот во Базел совладувајќи го Унгарецот Раду Албот по два сета со 6-3, 6-3. Швајцарскиот виртуоз уште ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер мина уште една пречка на АТП турнирот од серијата 500 во Базел каде ја брка својата десетта јубилејна титула во кариерата. Во првата рунда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Британскиот тенисер, Енди Мареј иако не и припаѓа на големата тениска четворка по бројот на титулите, сепак е еден од најдуховитите тенисери. Тој го поседува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
сите 266 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 411 | | | веќе видена

Подготовките да се стави во функција поранешната болница „Мала Богородица-Систина“ за хоспитализација на 100 пациенти болни од ковид се во полн ек, информираат ...
сите 142 | | | веќе видена

Зоран Заев е еден обичен лопов и брутален лажго. Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за ...
сите 260 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Типсаревиќ го „згази“ Фоњини на неговиот проштален АТП турнир во кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: