Федерер: Ќе играм на Ролан Гарос следната година


Роџер Федерер се пласира во четвртфиналето од АТП турнирот во Базел совладувајќи го Унгарецот Раду Албот по два сета со 6-3, 6-3. Швајцарскиот виртуоз уште ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер мина уште една пречка на АТП турнирот од серијата 500 во Базел каде ја брка својата десетта јубилејна титула во кариерата. Во првата рунда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Британскиот тенисер, Енди Мареј иако не и припаѓа на големата тениска четворка по бројот на титулите, сепак е еден од најдуховитите тенисери. Тој го поседува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енди Мареј по две и пол години пауза, повторно се израдува на тениски трофеј. На почетокот на годинава, на Британецот му беше извршена операција на колкот, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 335 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 499 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 366 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува со иницијатива „Вашите проблеми, заеднички до решенија: Затоа што ја сакам Македонија”.Како што најави, потпретседателот на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: Ќе играм на Ролан Гарос следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: