Ефектот на Кристијано Роналдо во Јувентус

2 копии

Последните 8 години во италијанската Серија А има само еден шампион – Јувентус. Контото на „старата дама“ расте, пред сè, од продажба на дресови, влезници и од ...
| | веќе видена | слични

Јувентус планира да доминира во европскиот фудбал во наредните години. Јуве веќе 23 години ја чека титулата во Лигата на шампионите. Неколку пати беа блиску до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо доминира не само на теренот, туку и надвор од него. Португалецот е „крал“ на социјалните мрежи. Најпосетуваниот профил на Инстаграм во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ефектот на Кристијано Роналдо во Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: