Макрон има свои причини зошто ги блокира двете земји


4 копии

Европскиот парламент усвои Резолуција во која се бара ЕУ да почне пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија. Минатонеделната одлука да се одложи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Европскиот парламент попладнево со 412 гласови „за“, 136 „против“ и 30 „воздржани“ ја усвои Резолуцијата во која се бара ЕУ да почне пристапни преговори со ...
| | веќе видена | слични

Зелената партија ДОМ им се заблагодарува на европратениците од Европската зелена партија за поднесената иницијатива за дебата и усвојување Резолуција за ...
| | веќе видена | слични

412 европратеници ја поддржаа резолуција за отпочнување пристапни преговори со Македонија и Албанија. Во кусата дебата по гласањето европратениците испратија ...
| | веќе видена | слични

Франција започнала неофицијални дипломатски консултации за на некои земји од западен Балкан наместо полноправно членство да им понуди привилегирано специјално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само уште Словенија треба да даде виза за транзит на 400 буриња со 11 опасни хемикалии од ОХИС, меѓу кои е и метил акрилат мономерот, изјави за Плусинфо Владо ...
сите 213 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 146 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на премиерот Педро Санчез оствари победа на парламентарните избори во Шпанија. Социјалистите, според изборните резултати, освоија ...
сите 65 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон има свои причини зошто ги блокира двете земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: