Македонија во топ-10 со најмногу неуспешни обиди за пласман на ЕП или СП

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската А футсал репрезентација вечерва од 20:00 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од едно место на ФИФА ранг-листата објавена денеска и сега се наоѓа на 68-то место. Прогресот на Северна ...
| | веќе видена | слични

Македонската футсал репрезентација вечерва ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата репрезентација ќе ...
| | веќе видена | слични

Денес со почеток од 20:00 часот футсал репрезентацијата на Македонија ќе ги започне квалификациите за пласман на СП 2020 година. Прв противник ни е Словенија ...
| | веќе видена | слични

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги почнува натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во топ-10 со најмногу неуспешни обиди за пласман на ЕП или СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: