Брзата помош заглави меѓу автомобилите на Клинички центар


Дали предвремените избори ќе ја пролонгираат изградбата на новиот Клинички Центар или Владата ќе го исполни ветувањето до Нова година да ги удри темелите на ...
| | веќе видена | слични

Лавиринт од улици, згради и бараки, стотици пациенти и автомобили, огромни гужви и хаос. Вака денес изгледа комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот на следниот месец се очекува да биде готова променетата физибилити-студија за изградба на браната Чебрен, по што ќе биде распишан тендерот за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта објави втор тендер за избор на компанија која ќе ги гради првите два километри од авотпатот Скопје – Блаце. На тендерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи тендерот за избор на изведувач што ќе ја гради првата фаза од автопатот Скопје – Блаце. Наредниве денови ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство соопшти дека успешно функционира проектот во соработка со Црвениот крст во кој волонтерите им помагаат на пациентите полесно да се ...
| | веќе видена | слични

Волонтерите од Црвениот крст за 10 дена им помогнале над 3.000 пациенти полесно да се снајдат низ клиничкиот центар и да дојдат до потребната клиника на ...
| | веќе видена | слични

Пред десет дена, волонтери од Црвениот крст започнаа да им помагаат на пациентите полесно да се снајдат низ комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Тие ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 599 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 407 | | | веќе видена

После сведочењето на камчев со реакција се јавија дел од посочените. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека средбата која се споменува е одржа на ...
сите 141 | | | веќе видена

„Лионел Меси нема да замине во пензија наскоро“, вели легендата на Барселона Ривалдо, но тој може да биде во искушение да побара нов предизвик далеку од „Камп ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзата помош заглави меѓу автомобилите на Клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: