Брзата помош заглави меѓу автомобилите на Клинички центар


Дали предвремените избори ќе ја пролонгираат изградбата на новиот Клинички Центар или Владата ќе го исполни ветувањето до Нова година да ги удри темелите на ...
| | веќе видена | слични

Лавиринт од улици, згради и бараки, стотици пациенти и автомобили, огромни гужви и хаос. Вака денес изгледа комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот на следниот месец се очекува да биде готова променетата физибилити-студија за изградба на браната Чебрен, по што ќе биде распишан тендерот за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта објави втор тендер за избор на компанија која ќе ги гради првите два километри од авотпатот Скопје – Блаце. На тендерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи тендерот за избор на изведувач што ќе ја гради првата фаза од автопатот Скопје – Блаце. Наредниве денови ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство соопшти дека успешно функционира проектот во соработка со Црвениот крст во кој волонтерите им помагаат на пациентите полесно да се ...
| | веќе видена | слични

Волонтерите од Црвениот крст за 10 дена им помогнале над 3.000 пациенти полесно да се снајдат низ клиничкиот центар и да дојдат до потребната клиника на ...
| | веќе видена | слични

Пред десет дена, волонтери од Црвениот крст започнаа да им помагаат на пациентите полесно да се снајдат низ комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Тие ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 835 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 835 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзата помош заглави меѓу автомобилите на Клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: