Самит на ЕУ: Сите прашања се отворени, компромисот неизвесен


3 копии

Неизвесна но стабилна е актуелната безбедносна состојба во Северна Македонија, оценија денеска дел од панелистите на дебатата насловена „Периодот пред ...
| | веќе видена | слични

Франција започнала неофицијални дипломатски консултации за на некои земји од западен Балкан наместо полноправно членство да им понуди привилегирано специјално ...
| | веќе видена | слични

Јан Маринус Виерсма од холандскиот институт за меѓународни односи предлага воведување на „пробно членство“ за земјите од Западен Балкан во ЕУ, во траење од две ...
| | веќе видена | слични

Франција веќе има некаква посебна, специјална понуда за некои од земјите од Западен Балкан во вид на специјално партнерство наместо полноправно членство во ...
| | веќе видена | слични

Франција покренала неофицијални дипломатски консултации на одредени земји од Западен Балкан, наместо полноправно членство, да им понуди привилегирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што соопштија од МВР, земјите членки на ЕУ ќе бидат претставени од страна на министрите за правда и за внатрешни работи на Република Финска, високи ...
сите 515 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 53 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 127 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит на ЕУ: Сите прашања се отворени, компромисот неизвесен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: