Трета недела по ред МЗТ Скопје има МВП во АБА2 лигата, овој пат најдобар е Дамјан Стојановски

Третата победа по ред за МЗТ Скопје Аеродром во АБА2-лигата, трет пат по ред го има најдобриот играч на колото. МВП на третото коло е Дамјан Стојановски. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

МЗТ Скопје е единствениот непоразен тим по четири кола во АБА2 лигата, откако вечерва во „Јане Сандански“ падна вториот најдобар тим Борац Чачк при конечни ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на МЗТ Скопје го положија најтешкиот досегашен испит во оваа натпреварувачка сезона во АБА2 лигата, односно пред своите гледачи го совладаа Борац ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трета недела по ред МЗТ Скопје има МВП во АБА2 лигата, овој пат најдобар е Дамјан Стојановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: