Трамп во кавга со Конгресот по резолуцијата за Сирија


8 копии
6 копии

Турција ќе го искористи своето право да ги уништи курдските борци, припадници на Единиците за народна заштита, доколку не се повлечат од „зоната на безбедност“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Курдите од Сириските демократски сили се повлекоа на 32 километри од границата со Турција, јави руската агенција „РИА“ повикувајќи се на неименувани извори од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Курдите повлекоа 32 километри од границата со Турција, објави руската новинска агенција РИА, повикувајќи се на неименуван функционер на Сириските демократски ...
| | веќе видена | слични

После договорот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот лидер Реџеп Тајип Ердоган, Русите ги спремиле своите трупи на турско-сириската граница. Тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 550 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 133 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп во кавга со Конгресот по резолуцијата за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: