Орбан: Ако Турција ги пушти бегалците, ќе употребиме сила на границата

5 копии

Откако во мај годинава Србија го пушти во употреба јужниот крак на коридорот 10, кон Македонија, сега го завршува и источниот крак, кон Бугарија чие официјално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го отвори делот од трасата на „Балкански тек“, продолжение на „Турски тек“, кој ќе минува низ Србија и Унгарија.Борисов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот премиер кој се соочува со сериозен политички удар во својата земја, одлучи да ја врати довербата на гласачите со тоа што ќе им покаже мускули на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Критиките во комфорна зона (кон обвинител), не се гаранција дека судството е одбрането од влијанија. Судиите тоа ќе го докажат кога ќе ги објават пораките што ...
сите 366 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 460 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан: Ако Турција ги пушти бегалците, ќе употребиме сила на границата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: