Ако Јувентус не го сака, тука е Милан да му понуди нов дом на Манџукиќ


Марио Манџукиќ одигра многу добри мечеви и постигна значајни голови за Јувентус. Сепак, сезонава тој стана вишок во тимот на Старата дама. Хрватот беше ...
| | веќе видена | слични

Претставници на Манчестер јунајтед положија свежо цвеќе на стадионот на белградски Партизан, во чест на авионската несреќа од пред 61 година која се случи на ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер откри дека имал состанок со играчите на кој бил разгледан протоколот на УЕФА и порача дека се подготвени за ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер откри дека со неговите избраници разговарале за протоколот на УЕФА при расистичи навреди и се закани дека ...
| | веќе видена | слични

Партизан на својот стадион вечерва го пречекува англискиот гигант Манчестер јунајтед, во меч од третото коло од Лигата на Европа. Гостите се големи фаворити, ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги одреди патниците за Белград. „Црвените ѓаволи“ в четврток вечер ќе играат против Партизан во 3. коло од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Јувентус не го сака, тука е Милан да му понуди нов дом на Манџукиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: