Заев и Димитров како Владимир и Естрагон


Македонските експерти се согласуваат дека разочарувањето поради блокадата на Франција е огромно, но велат не смееме да дозволиме да ни се наметне друга опција ...
| | веќе видена | слични

Незадоволство и протест против заклучокот на Европскиот совет да го одложи одредувањето датум за почнување преговори на Македонија за влез во Европската ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Членовите на Дипломатскиот клуб Скопје го изразуваат нивното незадоволство, но истовремено и протест против донесениот заклучок на Европскиот совет да го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Дипломатскиот клуб Скопје, Виктор Габер, во допис до медиумите истакнува дека со оваа политичка одлука на нашите граѓани и на државата им е ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Дипломатскиот клуб Скопје, по повод заклучокот на Европскиот Совет да го одложи одредувањето датум за започнување преговори на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното обраќање до македонската нација, претседателот Стево Пендаровски повика на обединување на Македонија. На ова, професорката Ганка Цветанова му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова му наброи низа услови на претседателот Стево Пендаровски пред да почне обединувањето на кое повика тој по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот протест со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот,“ посочи дека од Министерството за ...
сите 613 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
сите 178 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 76 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија во стечај со блокирани сметки и замрзнати недвижности, меѓу кои и мегаломанското квази барокно здание, седиште на партијата, изјави ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Димитров како Владимир и Естрагон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: