И КРАДЦИТЕ ИМААТ ДУША: Сѐ сожалил на бабичката и направил нешто неочекувано (ФОТО)


Една бабичка во Бразил му ги понудила парите што ги имала на наоружен крадец кој упадал во една аптека за да ја ограби. Но, тој ги одбил парите, и ја бакнал во ...
| | веќе видена | слични

Во Дубровник утринава дошло го голем грабеж, откако вооружени мажи ги земале парите од чуварите кои ги пренесувале од аердодром. Околу 7 часот и 30 минути, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постара жена од Бразил понуди пари на вооружен крадец кој влезе во аптека со план да ја ограби. Меѓутоа, тој одби да ги земе парите од жената и притоа ја бакна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 493 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 368 | | | веќе видена

Состојбата со загадувањето на Тетово со воздухот од ден на ден станува се поаларамантна и позагрижувачка. Поминаа четири години откако СДСМ и ДУИ ветија ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 88 | | | веќе видена

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, рече дека спојувањето и намалувањето на државните институции ќе започне следната година и дека во ...
сите 225 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И КРАДЦИТЕ ИМААТ ДУША: Сѐ сожалил на бабичката и направил нешто неочекувано (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: