„Ѓаволите“ имаат кошмарна сезона, но се први во еден најзначаен параметар во модерниот фудбал

Манчестер Јунајтед има кошмарен почеток на новата сезона, а ланскио финиш исто така не беше за поздравување. „Ѓаволите“ се во неверојатна резултатска криза од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели побара 300 милиони евра од акционерите на денешното собрание, медиумите шпекулираат дека ќе се купува ново звучно име и ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Јувентус, Аднреа Ањели на денешното собрание на акциониери побара докапитаилизација вредна 300 милиони евра, медиумите шпекулираат за нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ѓаволите“ имаат кошмарна сезона, но се први во еден најзначаен параметар во модерниот фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: