Орбан: Ако Турција пушти бегалци, ќе употребиме сила на границата со Србија

3 копии

Унгарија ќе мора да примени сила на својата јужна граница со Србија за да ја заштити границата со Европската Унија, доколку Турција го оствари заканувањето ...
| | веќе видена | слични

Откако во мај годинава Србија го пушти во употреба јужниот крак на коридорот 10, кон Македонија, сега го завршува и источниот крак, кон Бугарија чие официјално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарскиот премиер Бојко Борисов го отвори делот од трасата на „Балкански тек“, продолжение на „Турски тек“, кој ќе минува низ Србија и Унгарија.Борисов ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Унгарија би можела да „употреби сила“ на нејзината јужна граница со Србија за да ги заштити границите на Европската унија доколку Турција ја оствари заканата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот премиер кој се соочува со сериозен политички удар во својата земја, одлучи да ја врати довербата на гласачите со тоа што ќе им покаже мускули на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како може фирма која што нема искуство и нема дозвола да работи со складирање и уништување и транспорт на опасен отпад се нашла во кругот на фабриката и ...
сите 227 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска по средбата со Емануел Макрон во Елисејската палата во Париз рече дека францускиот претседател ќе ја посети ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан: Ако Турција пушти бегалци, ќе употребиме сила на границата со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: