Брестовац: Мора да играме натпревари и да победуваме

Македонската ракометна репрезентација, после победата на Турција, денеска ремизираше со резултат 26:26 со Италија на вториот од двата пријателски натпревари во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Машката ракометна селекција на Македонија извлече реми во подготвителниот дуел против Италија при конечни 26:26. Дуелот кој се одигра во Ескишехир во рамки од ...
| | веќе видена | слични

Во рамките од ЕХФ неделата, машката ракометна репрезентација на Македонија, попладнево во турскиот град Ескишехир го одигра вториот од четирите предвидени ...
| | веќе видена | слични

Машката македонска ракометна репрезентација во турскиот град Есхишехир попладнево одигра нерешено во пријателски дуел против селекцијата на Италија 26-26. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац: Мора да играме натпревари и да победуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: