Индонезија: Уапсени 36 екстремисти пред инаугурацијата на претседателот Видодо

3 копии

Во Индонезија се уапсени 36 осомничени екстремисти, во пресрет на инугурацијата на претседателот Џоко Видодо, на која е планирано да присуствуваат лидерите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ најави дека денеска во Скопје ќе постави блокади пред Владата, пред Министерството за надворешни работи и пред Министерството за правда од 16 до 17 ...
сите 614 | | | веќе видена

Нема напредок во решавање на спорот со Македонија. Втор ден работатата на мешовитата мултудисциплинарна комисија за историски и образовни прашања, создадена за ...
сите 106 | | | веќе видена

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев.Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи, ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индонезија: Уапсени 36 екстремисти пред инаугурацијата на претседателот Видодо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: