Партијата на Албин Курти победничка и во косовската дијаспора (ФОТО)


Во Центарот за броење и резултати на Косово завршил процесот на броење на гласовите пристигнати по пошта за предвремените парламентарни изброи кои се одржаа на ...
| | веќе видена | слични

По прекинот на броењето на гласовите од Србија на 13 октомври, поради наводно труење, службениците на Централната изборна комисија на Косово, започна процесот ...
| | веќе видена | слични

Во Косово започна пребројувањето на гласачките ливчиња кои пристигнале од Србија, а заради безбедносни мерки службениците на Централната изборна комисија на ...
| | веќе видена | слични

Насилни протести имаше во Боливија поради сомнеж за изборни нерегуларности, по што е прогласена вонредна состојба. Во земјата се уапсени 27 луѓе за вандализам ...
| | веќе видена | слични

Службениците на Централната изборна комисија на Косово, денеска го почна процесот на верификација на пликоата со гласачките ливчиња кои пристигнале во Косово ...
| | веќе видена | слични

Косовската Централна изборна комисија почна со верификација на гласачките листови пристигнати од Србија.Сите вклучени во процесот, имаат на себе бели заштитни ...
| | веќе видена | слични

Откако официјално беа пребројани 97% од гласовите, Моралес ја зголеми предноста пред неговиот главен ривал Карлос Меса на 9,42 процентни поени, нешто помалку ...
| | веќе видена | слични

Претседателските избори во Боливија ќе имаат втор изборен круг откако на вчерашниот прв круг актуелниот престедател Ево Моралес освои 45 проценти наспроти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата на Албин Курти победничка и во косовската дијаспора (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: