Партијата на Албин Курти победничка и во косовската дијаспора (ФОТО)


Во Центарот за броење и резултати на Косово завршил процесот на броење на гласовите пристигнати по пошта за предвремените парламентарни изброи кои се одржаа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По прекинот на броењето на гласовите од Србија на 13 октомври, поради наводно труење, службениците на Централната изборна комисија на Косово, започна процесот ...
| | веќе видена | слични

Во Косово започна пребројувањето на гласачките ливчиња кои пристигнале од Србија, а заради безбедносни мерки службениците на Централната изборна комисија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Насилни протести имаше во Боливија поради сомнеж за изборни нерегуларности, по што е прогласена вонредна состојба. Во земјата се уапсени 27 луѓе за вандализам ...
| | веќе видена | слични

Косовската Централна изборна комисија почна со верификација на гласачките листови пристигнати од Србија.Сите вклучени во процесот, имаат на себе бели заштитни ...
| | веќе видена | слични

Откако официјално беа пребројани 97% од гласовите, Моралес ја зголеми предноста пред неговиот главен ривал Карлос Меса на 9,42 процентни поени, нешто помалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 807 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 95 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата на Албин Курти победничка и во косовската дијаспора (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: