Сите ги заборавија: На клупата на Барса на дебито на Меси беа уште четири играчи од Ла Масија


Лионел Меси пред 15 години го запиша дебито во дресот на Барселона во натпреварот против Еспањол и се останатото е историја. Барселона тогаш беше преводена од ...
| | веќе видена | слични

Барселона доби голем број критики од каталонската и шпанската јавност за изданието кое го имаше на гостувањето во Прага, а посебно бесен по крајот на средбата ...
| | веќе видена | слични

Каталонците стигнаа до втората победа во својата конкуренција од Лигата на шампионите,со седум бода се први во групата „Ф“, имаат три повеќе во однос на Интер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Барселона победи со 1:2 на гостувањето во Прага и „преживеа“ уште едно гостување во Лигата на шампионите, но сликата која ја понуди каталонскиот гигант на ...
| | веќе видена | слични

Голманот Марк-Андре тер Штеген беше вознемирен по нагтпреварот со Славија Прага, и рече дека „Барселона сè уште има работи за подобрување. „Каталонците“ се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 188 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 521 | | | веќе видена

Нова влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ по изборите ќе ги укине даноците за младите до 29 години кои заработуваат помалку од 6000 евра годишно. Намести квази ...
сите 342 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 189 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите ги заборавија: На клупата на Барса на дебито на Меси беа уште четири играчи од Ла Масија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: