Убавата страна на староста


Секој си го живее својот сон и не треба да се откажува од ништо што го чини радосен. Стареењето може да биде и радост, да донесе извесна слобода за човек, ...
| | веќе видена | слични

Повод за нашиот разговор со писателката Марта Маркоска е нејзината емисија MARTA’S PALACE, што премиерно ќе биде изведена на сцена во „Јавна соба“, на 2 ...
| | веќе видена | слични

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, Ана Севиќ и нејзиниот партнер Данијел Недељковиќ неодамна ја прекинаа 2,5 годишната врска поради недоразбирања кои не ...
| | веќе видена | слични

Kога си варам кафе, не можам да видам кога ќе се крене, но јас го слушам звукот и во моментот кога звукот се стишува, знам дека е готово. Во врска со ова, ...
| | веќе видена | слични

Мобилните апликации како средство за покренување општествена акција најдобар резултат покажаа со апликацијата Мој Воздух на девелоперот Горјан Јовановски кој ...
| | веќе видена | слични

Завршила уметничко училиште, се вработила во Македонската Телевизија како асистент костимограф, а потоа станала сценограф. Тоа било исполнување на нејзините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 634 | | | веќе видена

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вечерва се сретна со европскиот комесар за миграции, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убавата страна на староста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: