ВЛЕЗОТ ВО ЕВРОПА НЕ ИМ ПОМОГНА: Секој петти Хрват емигрирал, и живее во странство

По Малта, Хрватска има најголема стапка на емиграција во Европската унија, дури 21,9 проценти од населението, што значи дека повеќе од една петтина од ...
| | веќе видена | слични

Загреб – Хрватска влегува во битка за инвестицијата од милијарда евра, откако германскиот производител за автомобили „Фолксваген“ се откажа од отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Според најновите проекции на Обединетите нации во наредните години ќе дојде до драматичен пад на бројот на населението на југоистокот од Европа. Причина за ова ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации забележуваат драматичен пад на населението во земјите на југоисточна Европа, главно поради иселувањето на младите. Се наведува дека со овој ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија, Чешка и Грција се трите држави во кои во наредниот период, до 2050 година, ќе биде забележана најмала стапка на иселување! Иако делува ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации предупредуваат дека има драстичен пад на бројот на население во земјите од Југоисточна Европа и тоа најмногу заради иселувањето на младите, а ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Република Србија во Москва, Мирослав Лазански, зборувал за набавката на новите ПВО системи за потребите на војската на Србија и најавил ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Драматичниот пад на бројот на население во земјите од Југоисточна Европа, најмногу заради иселувањето на младите, ја загрозува способноста на овие земји да го ...
| | веќе видена | слични

Емигрирале речиси 40 проценти од високообразованите луѓе од Македонија.Според најновиот извештај на Светската банка, „Миграцијата и одливот на мозоци во Европа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изостана поддршката на фирмите за вработените и токму четвртиот пакет на мерки е доказ дека истата не беше реализирана со третиот пакет мерки и доказ дека на ...
сите 310 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 549 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 69 | | | веќе видена

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 47 | | | веќе видена

Кај четири деца до петгодишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е семејството кај сите четири деца. Тестот, како што ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на првиот ден од работна посета на Брисел имаше средба со високиот претставник за надворешна и безбедносна ...
сите 458 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛЕЗОТ ВО ЕВРОПА НЕ ИМ ПОМОГНА: Секој петти Хрват емигрирал, и живее во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: