Процесирање нов тип на плаќања - Western Union безготовински трансакции во денари

5 копии

Стопанска банка а.д. Битола во соработка со Mastercard креираше слатко изненадување за сите свои веќепостоечки и нови клиенти. Станува збор за промотивен ДВОЕН ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
сите 325 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 375 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин не може да биде меѓу доброволците кои ќе се вакцинираат против коронавирус до крајот на клиничките испитувања. Ова денес на ...
сите 543 | | | веќе видена

Дека сме најдобри во светот по справувањето со коронавирусот, сигурно дека не сме најдобри, но не држи тезата ниту дека сме најлоши. Ова во своето гостување во ...
сите 140 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

 Многу често луѓето кои ви поставуваат непријатни прашања не го прават тоа за да ве повредат. Едноставно, тие сметаат дека на тој начин ќе ви покажат ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Процесирање нов тип на плаќања - Western Union безготовински трансакции во денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: