Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, во Јуве не е така


Јувентус со пресврт успеа да го „скрши“ бункерот на Локомотив Москва и оствари исклучително драгоцена победа во Лигата на шампионите, а најзаслужен за славјето ...
| | веќе видена | слични

Никола Рицоли како претседателот на судиската комисија во Италија направи ВАР анализа за сето она што се случувало во Серија А до почетокот на новото коло, а ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Судиската федерација на Италија, Марчело Ники јавно се огласи по повод играта со рака на дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт против ...
| | веќе видена | слични

Судиското надополнување на мечот меѓу Јувентус и Болоња беше навистина луд, бидејќи Сантандер ја погоди гредата, Џиџи Буфон имаше фасцинантна интервенција, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 233 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Жителите на Боливија трпат за леб поради протестите. Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин, поради протестите ...
сите 273 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, во Јуве не е така

Од:
До кого (е-маил):
Порака: