Самитот на ЕУ останува „последниот воз“ за Скопје


5 копии

Комесарот за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, во интервју за австриската АПА рече дека негативната одлука на лидерите на ЕУ го наметнува прашањето ...
| | веќе видена | слични

Коѕијаас говореше на конференцијата „За прогресивна надворешна политика", организирана од Институтот за алтернативни политики „ЕНА". За аспектите на грчката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грција треба да преземе иницијативи и да се сретне, да разговара, да се координира со земјите кои што го делат истиот став за стабилноста на Балканот во однос ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан повторно остро го критикуваше негативниот став на Франција и одбивањето на европските лидери да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грција треба да преземе иницијативи и да се сретне, да разговара, да се координира со земјите кои што го делат истиот став за стабилноста на Балканот во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција го предложи Тиери Бретон како свој кандидат за европски комесар за индустрија, соопштија денес од канцеларијата на францускиот претседател Емануел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Испорачаното досега од земјава e за почит и тоа треба соодветно да биде валоризирано од страна на ЕУ што е можно поскоро, истакна еврокомесарката за правда, ...
сите 494 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Десковска, по средбата со еврокомесарката за правда, потрошувачи и родова еднаквост, Вера Јурова, на која се разговараше за ...
сите 152 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 132 | | | веќе видена

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека нема притисок за освојување на третата позиција, но чувствува дека неговите ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој организираат ФинХакатон 2 чија цел е изготвување иновативна маркетинг стратегија за ...
сите 67 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самитот на ЕУ останува „последниот воз“ за Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: