Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори


2 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио изјави дека на новата влада која ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ ќе и биде потребно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио изјави дека сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ и дека таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Македонско радио изјави дека после се што видоа граѓаните од власта разочарувањето кај народот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе дадеме шанса за случајот Рекет, но доколку видиме дека е злоупотребен и контаминиран целиот овој процес, односно наместо да рефлектира правда, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Македонско радио истакна дека ВМРО ДПМНЕ бара реформа каде што нема да има застарување на ...
| | веќе видена | слични

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ“, рече петседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги предупреди своите сопартијци дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе формира влада и ќе бидат назначени функционери, ништо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните специјализанти бараат од министерството за здравство договори за вработување за да можат да се вклучат во работата со КОВИД пациенти. Проблемот е ...
сите 840 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
сите 471 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 364 | | | веќе видена

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска повторно одби да му честита на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден за изборната победа, ...
сите 310 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 149 | | | веќе видена

Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат ...
сите 77 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 163 | | | веќе видена

Прв вицепремиер е и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, ама интернет страницата на институцијата која ја раководи нуди содржини само на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: