Петрич: Идејата за мал Шенген на Србија, Македонија и Албанија е добра кога ЕУ крева рампа

Австрискиот дипломат и поранешен висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Волфганг Петрич, позитивно ја оцени иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Примарната цел на Русија е да ја спречи евро-атлантската интеграција во регионот, да го држи поделен, слаба и зависен од политичката поддршка на Москва, рече ...
| | веќе видена | слични

Една од главните цели на САД, кои имаат значајно влијание на целиот регион и трансатланската безбедност е нормализацијата на односите меѓу Белград и Приштина, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Албанија ќе се повлече од балканскиот „мини Шенген“ доколку Приштина не биде вклучена во таа соработка, изјави албанскиот министер за надворешни работи Гент ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, вчера изјави дека она што сега се случувало на Косово е реакција на тоа што приштинските власти не ...
| | веќе видена | слични

Првиот потпретседател на српската Влада и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави денеска дека регионот на Западен Балкан ја има истата иднина, дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 258 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 255 | | | веќе видена

Македонија ќе се спаси од коронавирусот, но нема да се спаси од беспарицата, сиромаштијата и економската криза поради катастрофалните економски мерки коишто ги ...
сите 497 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрич: Идејата за мал Шенген на Србија, Македонија и Албанија е добра кога ЕУ крева рампа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: