Четири особини кои децата ги наследуваат од мајките


2 копии

 Зборот експеримент многумина го поврзуваат со негативна конотација, со право. Постојат многу експерименти, извршувани во името на науката кои биле ...
| | веќе видена | слични

Психолозите идентификувале важна особина што ја поседуваат скромните луѓе - нешто што се нарекува „хипо-егоистичко-нeoвластување“. Тоа едноставни значи дека не ...
| | веќе видена | слични

Ако се прашувате како за некои луѓе е сосема доволно да спијат шест часа, еве го одговорот! Научниците открија ген кој им овозможува на луѓето сосема нормално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 351 | | | веќе видена

Се очекува денеска Владата да го прифати предлогот за воведување на построга рестриктивна мерка, полицики час кој вчера го најави министерот за здравство Венко ...
сите 182 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 108 | | | веќе видена

С Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
сите 344 | | | веќе видена

Неодамна, при пречекот на грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис на Македонија, од страна на Грција било побарано македонската национална ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири особини кои децата ги наследуваат од мајките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: