Бибер смета дека ако Македонија не добие датум, Србија и Косово ќе се обесхрабрат


Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан повторно остро го критикуваше негативниот став на Франција и одбивањето на европските лидери да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Европскиот Парламент во заедничката резолуција за која ќе се гласа денеска напладне, ги повикува земјите-членки на ЕУ и нивните лидери да покажат одговорност ...
| | веќе видена | слични

Со резолуцијата се  повикуваат земјите-членки да покажат одговорност кон Македонија и Албанија и едногласно да донесат позитивна одлука за започнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција покренала неофицијални дипломатски консултации, на одредени земји од Западен Балкан наместо полноправно членство да им понуди привилегирано специјално ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот Парламент попладнево ќе гласа за Резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се ...
| | веќе видена | слични

Хан оцени дека последиците по двете земји и по регионот може да бидат катастрофални.Хан во интервју за австриската агенција АПА вели дека по негативната одлука ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европските пратеници на вонредната расправа на пленарната сесија за отворањето на преговори со Северна Македонија и Албанија, о стр о го осудија француското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бибер смета дека ако Македонија не добие датум, Србија и Косово ќе се обесхрабрат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: