Анѓушев: РЕК Осломеј ќе биде првиот пример во нашата држава за енергетска транзиција


2 копии

Максимално сме посветени кон обновливите извори на електрична енергија и наскоро ќе ја достигнеме бројката од 200 мегавати од фотоволтаици, како што најавивме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѓорче Петров ја започна постапката за доделување на договор за јавно приватно партнерство за модернизација на системот за јавно осветлување, преку негово ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Клубот на органите на државната управа, беше извршено отворање на доставени понуди за изградба на фотоволтаични централи на приватно земјиште, по претходно ...
| | веќе видена | слични

Беа понудени четири катерогии на моќност до најмногу 3 мегавати, а на јавниот повик пристигнала 41 понуда. Двтон Кочо Анѓушев-вицепремиер за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Компании и физички лица на приватно земјиште ќе градат фотонапонски централи. Над 40 инвеститори доставиле понуда на повиокот. Надлежните очекуваат струјата од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 167 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон излезе со помек став во однос на почетокот на преговорите со Северна Македонија и Албанија, но под услов следните месеци ...
сите 734 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 186 | | | веќе видена

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Кон крајот на денот врнежите ќе прастанат. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: РЕК Осломеј ќе биде првиот пример во нашата држава за енергетска транзиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: