Пратениците на СДСМ не одлучиле дали ќе прифатат формирање на анкетна за работата на СЈО

Пратениците во петок ќе гласаат за предлог на одлуката за основање на анкетна комисија за работата на Сепцијалното јавно обвинителство од основањето до 15 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери утре ќе учествува на Европската конференција на претседатели на парламенти на Парламентарното собрание на Совет на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Собранието на  Македонија, Талат Џафери во рамки на последниот ден на 141. Собрание на Интерпарламентрната унија во Белград денеска се сретна ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети информации за билатералните односи и актуелните случувања во двете земји, особено во врска со евроинтеграциите. Соговорниците се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на Националното собрание на Република Србија Срѓан Смиљаниќ и генералниот секретар на Собранието на Република Северна Македонија Цветанка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија во Интерпарламентарната унија (ИПУ) денеска оствари средба со делегацијата на Австралија во оваа ...
| | веќе видена | слични

На средбата во рамки на 141. Собрание на ИПУ, што се одржува во Белград, била истакната потребата од натамошно унапредување на билатералните односи меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 188 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 521 | | | веќе видена

Нова влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ по изборите ќе ги укине даноците за младите до 29 години кои заработуваат помалку од 6000 евра годишно. Намести квази ...
сите 342 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 189 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците на СДСМ не одлучиле дали ќе прифатат формирање на анкетна за работата на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: