Кумуцакос: За четири месеци за 200 отсто поголем број пристигнати бегалци и мигранти во Грција

Мораме да ги почитуваме човековите права, но истовремено да го заштитиме и чувството на безбедност на грчките граѓани и државата, рече алтернативниот министер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Од грчкиот остров Самос, што се соочува со сериозни проблеми поради прекумерниот број бегалци и мигранти, утрово на едно од атинските пристаништа беа пренесени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од Самос на атинското пристаниште Пиреас се очекува денеска да бидат пренесени околу 700 баратели на азил, а оттаму да бидат прераспределени во други делови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Учесници од средно училиште и баратели на азил одржаа два одвоени протеста на Самос, поради ситуацијата со бегалците и мигранти на грчкиот остров, а паралелно, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Од почетокот на годинава, заклучно со 13 октомври 2019 , во Грција пристигнале 50 720 бегалци и мигранти, од кои 39 775 по морски пат, според податоците од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 432 | | | веќе видена

Иван Јорданов пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара ...
сите 581 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
сите 132 | | | веќе видена

Роман Грожан излезе од болница само по три дена откако доживеа тежок судар и едвај спаси жива глава од запалениот болид во текот на трката за големата награда ...
сите 125 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумуцакос: За четири месеци за 200 отсто поголем број пристигнати бегалци и мигранти во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: