Брестовац го повика Велковски за претстојната ЕХФ-недела

3 копии

Машката ракометна селекција на Македонија извлече реми во подготвителниот дуел против Италија при конечни 26:26. Дуелот кој се одигра во Ескишехир во рамки од ...
| | веќе видена | слични

Во рамките од ЕХФ неделата, машката ракометна репрезентација на Македонија, попладнево во турскиот град Ескишехир го одигра вториот од четирите предвидени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Машката македонска ракометна репрезентација во турскиот град Есхишехир попладнево одигра нерешено во пријателски дуел против селекцијата на Италија 26-26. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската ракометна репрезентација после вчерашната победа над Турција, денес се спасуваше од пораз против Италија и одигра реми, 26:26. Подмладената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 342 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, доктор Александар Стојанов препорачува сите луѓе што од Македонија отпатувале на свадбата на внуката на Амди ...
сите 203 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 152 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац го повика Велковски за претстојната ЕХФ-недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: