АДРИЈАНА БУДИМИР: Секој пат кога одев на гробот од Тоше, завршував во болница


2 копии

Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет празни години без нашиот Тоше. Помина точно толку време од оној кобен 16 октомври, кога во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка не напушти нашата ...
| | веќе видена | слични

Своевремено одличната ракометарка и дел од златната генерација на шампионскиот „Кометал Ѓорче Петров“, Андријана Будимир, која емоциите во јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера се навршија 12 години од трагичната смрт на најголемата македонска ѕвезда Тоше Проески. Неговата сестра Дора Проеска често на социјалните мрежи пишува ...
| | веќе видена | слични

Тоше Проески зад себе остави многу хитови кои прераснаа во евергрини, а еден од нив е песната „Соба за тага“.Поминаа над 15 години од издавањето на оваа песна, ...
| | веќе видена | слични

Денеска е најтажниот ден за Македонија во поновата историја, а 16 октомври нема човек што не го асоцира на загинувањето на македонската музичка легенда Тоше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со пиетет, емоции и по вторпат, со црвени рози, крушевчани, и млади и стари, ги пречекаа деветте маратонци кои 12 години го врват патот на спомените – од Нова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 79 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 243 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АДРИЈАНА БУДИМИР: Секој пат кога одев на гробот од Тоше, завршував во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: