Шекеринска очекува одговорност за сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности


Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– С. Македонија е пред вратите на НАТО. Членството не ни падна од небо, за него напорно работевме и заслужено го добивме. Позитивните ефекти врз стабилноста и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на новинарско прашање дали таа ќе биде новиот технички премиер одговори негативно и појасни дека за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдесет години по основањето на Алијансата, стануваме 30, најмлада членка на НАТО, но еднаква и рамноправна, рече на денешната прес-конференција заменик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја иницијатива во полза на нашиот европски пат е добродојдена и ние ќе ја поздравиме, меѓутоа како што кажа премиерот, сега чекаме тие да испорачаат. Нема ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана и заменик-претседателката на СДСМ од партиското седиште изјави дека триесет години се зборува за НАТО, а денес се одбројува до ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ по прес-конференцијат за приемот во НАТО негираше дека ќе бидете вие новиот технички премиер -За техничкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет години зборувавме за НАТО. Денеска одбројуваме до полноправно членство. Денес НАТО е реалност. Седумдесет години по основањето на Алијансата, стануваме ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска имаше прес конференција на која ги истакна придобивките од членството во НАТО. - „Денеска ми е задоволство што можам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 170 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
сите 275 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска очекува одговорност за сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: