Шекеринска очекува да одговараат сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности


Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– С. Македонија е пред вратите на НАТО. Членството не ни падна од небо, за него напорно работевме и заслужено го добивме. Позитивните ефекти врз стабилноста и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на новинарско прашање дали таа ќе биде новиот технички премиер одговори негативно и појасни дека за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдесет години по основањето на Алијансата, стануваме 30, најмлада членка на НАТО, но еднаква и рамноправна, рече на денешната прес-конференција заменик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја иницијатива во полза на нашиот европски пат е добродојдена и ние ќе ја поздравиме, меѓутоа како што кажа премиерот, сега чекаме тие да испорачаат. Нема ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана и заменик-претседателката на СДСМ од партиското седиште изјави дека триесет години се зборува за НАТО, а денес се одбројува до ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ по прес-конференцијат за приемот во НАТО негираше дека ќе бидете вие новиот технички премиер -За техничкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет години зборувавме за НАТО. Денеска одбројуваме до полноправно членство. Денес НАТО е реалност. Седумдесет години по основањето на Алијансата, стануваме ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска имаше прес конференција на која ги истакна придобивките од членството во НАТО. - „Денеска ми е задоволство што можам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска очекува да одговараат сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: