Прогласени пет нови природни реткости

Освен Киселичката Пештера и геолошкиот профил во Делчевско, меѓу македонските природни реткости се најдоа и три карактеристични многу стари дрвја – охридскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со Н.Е. Џанг Ѕуо, новоименуваниот амбасадор на Народна Република Кина во Македонија. На средбата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини имаше неофицијална средба со еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централна тема на овогодинешниот Самит беше препознавање на преземените чекори, кои не се доволни за спречување на ескалација на кризата за вода, како природен ...
| | веќе видена | слични

Позитивна завршница доби иницијативата на Општина Кочани за прогласување за природна реткост на дабот благун во селото Бели, со што тој ќе се спаси од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за животна средина и просторно планирање ги прогласи петте нови природни реткоски во Македонија со решенија кои беа објавени во Службен весник. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
сите 319 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, од собраниската говорница денеска констатираше дека власта нема мнозинство за да го изгласа ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласени пет нови природни реткости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: