Декларација за спроведување на четирите „слободи“ на ЕУ во земјите од Западен Балкан

Заедничка Декларација за спроведување на четирите темелни „слободи“ на ЕУ во земјите од регионот на Западен Балкан беше донесена на состанокот што се одржа во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Албанија ќе се повлече од балканскиот „мини Шенген“ доколку Приштина не биде вклучена во таа соработка, изјави албанскиот министер за надворешни работи Гент ...
| | веќе видена | слични

Економската моќ и политичкото влијание на Кина на светско ниво растат со голем обем и брзина. Ова беше посочено на дебата за кинеското влијание која се одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нејасната и несигурна перспектива на земјите од Западен Балкан за членство во ЕУ и (не)постоењето алтернативни сценарија на евро-интегративниот процес беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австрискиот дипломат и поранешен висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Волфганг Петрич, позитивно ја оцени иницијативата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата ги објави фирмите кои ја злоупотребиле државната помош, односно барале и добиле пари за плати од државата ама не им ги исплатиле на ...
сите 208 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 130 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 165 | | | веќе видена

Наместо Талат Џафери делегацијата на Мечкин Камен за Илинден ќе ја предводи Горан Мисовски од НСДП. Последниот собраниски спикер нема да присуствува на ...
сите 124 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Декларација за спроведување на четирите „слободи“ на ЕУ во земјите од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: