Брегзит: Последен ден преговори пред клучниот ЕУ-самит


Дваесет и седумте земји членки на Европската унија во принцип го поддржуваат одложувањето на напуштањето на Обединетото Кралство, но и натаму дускутираат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија нема да се спротивстави на каков било предлог на Европската Унија за продолжување на рокот за излегување на Велика Британија од ЕУ на 31 октомври, ...
| | веќе видена | слични

Европските челници во средата разгледуваат дали на Обединетото Кралство ќе му дадат тримесечно одложување за излегувањето од Европската унија, а британскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва изјави дека одлучил да го прекине разгледувањето на договорот за Брегзит во британскиот Парламент. Тој ова го одлучи ...
| | веќе видена | слични

Британскиот парламент го поддржа предлогот на Борис Џонсон за Брегзит. За неговиот закон гласаа 329 членови на парламентот, а 299 беа против. Истовремено, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, најави дека даде препорака на Европската Унија да го одобри барањето на Велика Британија за продолжување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Зоран Заев преговара за идентитетот. Тој преговара за идентитетот и око не му трепнува ја лаже целата македонска јавност. Од изјавите на историчарите од ...
сите 688 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

Владата со која раководи Зоран Заев, попладнево го демантира Зоран Заев, кој утрово кажа дека македонскиот идентитет е предмет и дел од разговорите кои тој ги ...
сите 215 | | | веќе видена

Во моментот се одржува протест организиран од страна на најголемата опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.Поаѓањето започна во 12:30 од две локации во Скопје, СЦ ...
сите 237 | | | веќе видена

САД се посветени на партнерство со земјите од Западен Балкан и на нивната европска перспектива, а тој пристап нема да се промени, изјави Метју Палмер, заменик ...
сите 383 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брегзит: Последен ден преговори пред клучниот ЕУ-самит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: