Казни за несовесни возачи кои возеле брзо и без возачка дозвола

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола вчера изршиле контрола на возила со цел утвтрдвање дали се вози под дејство на алкохол, со ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
5 копии

СВР Штип, во периодот од 14.10. до 20.10.2019 спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.Притоа, било ...
| | веќе видена | слични

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Недозволиво е во 21 век политичари да преговараат за права кои се неотуѓиви, како што правото за јазикот, идентитетот…, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни за несовесни возачи кои возеле брзо и без возачка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: