Полицаец уби девојка во куќа во Тексас - земала пиштол да се одбрани, но следниот момент била мртва


Жената која се преселила во Форт Ворт во Тексас за да се грижи за својата мајка во рацете држела пиштол, недолго откако полицаец низ прозор пукал и ја убил, ...
| | веќе видена | слични

Во тек е потрага по вооружениот напаѓач, а очевидци изјавиле на полицијата дека напаѓачот испукал три до четири куршуми од пиштол пред средното училиште Ридвеј ...
| | веќе видена | слични

Даниел Ханам (32) од Велика Британија е обвинет за провала во продавница, обид за киднапирање и обид за убиство на два полицајци во јануари оваа година. Тој ...
| | веќе видена | слични

Во строгиот центар на Нови Пазар, среде бел ден, Емир Х. направил полукружно свртување со возилото, затоа што го воочил Амин Старчанин паркиран во приватно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 486 | | | веќе видена

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 244 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаец уби девојка во куќа во Тексас - земала пиштол да се одбрани, но следниот момент била мртва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: