ЗГОЛЕМЕНА МИНИМАЛНА ПЛАТА „ДА“: На рака или на трансакциска?


4 копии

Зголемувањето на минималната плата ќе донесе проблеми со работниците, кои не се продуктивни, оценија денеска членките на Текстилниот кластер во земјава, коишто ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Владата на денешната 160-та редовна седница го утврди Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во државата. Со измените се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата, денеска, ја разгледа и усвои информацијата за динамиката на реализација и плаќање на обврските за изградба на затворен пливачки базен во општина Охрид ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во ...
сите 801 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот Заев вечерва на националната телевизија одговараше на прашања на  новинари и уредници од повеќе медиуми, во емисија посветена на буџетот за наредната ...
сите 155 | | | веќе видена

Излегоа официјалните состави за вечерашниот дуел меѓу Македонија и Израел. Македонската селекција стартува со оние 11 кои „Спортмедиа“ ги најави уште пред ...
сите 338 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена

Апелацискиот суд освен куќен притвор на поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и определи и мерки за претпазливост, односно забрана да ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗГОЛЕМЕНА МИНИМАЛНА ПЛАТА „ДА“: На рака или на трансакциска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: