По Италија, протоколот за членство на Македонија во НАТО го ратификуваше и Британија

Британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб го потпиша Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, со што досега 24 земји-членки го завршија ...
| | веќе видена | слични

„Силно ја поддржуваме определбата на Северна Македонија кон поблиска интеграција со трансатлантската заедница, изјави државниот секретар Усвојувањето на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По вчерашната ратификација на членството на Македонија во НАТО, од страна на Соединетите Американски Држави, денес одлуката ја поздрави министерката за одбрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг денеска изјави дека не е негово да коментира за одлуката на ЕУ да не и даде датум за преговори на Северна ...
| | веќе видена | слични

Откако САД вчера го ратификуваше протоколот за НАТО, Пендаровски се заблагодари на Македонски, албански и англиски јазик. Претходно вчера се огласија и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија упати благодарност до амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мари Брнз, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешната судијка во Судот во Стразбур, Мирјана Трајковска ги коментира последните случувања на релација Обвинителство-судство по повод пуштањето во притвор ...
сите 367 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 476 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео од средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб. ...
сите 267 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 267 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Италија, протоколот за членство на Македонија во НАТО го ратификуваше и Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: