Четврта дебата за избор на претседателски кандидат од демократите

11 копии
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе биде сменет за шест седмици, предупреди Стив Бенон, поранешниот главен стратег на првиот човек на САД и шеф на ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако доживеа срцев удар, американскиот сенатор 78-годишниот Сандерс се враќа во трката за претседателски кандидат на Демократската партија. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за енергетика на САД одбива да предаде документи на Конгресот што се бараат во рамките на процедурата за импичмент на претседателот Дoналд ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постојаниот претставник на САД во ЕУ, Гордон Сондленд, синоќа даде исказ зад затворени врати во Претставичкиот дом во рамки на истрагата за импичмент на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Привремениот шеф на кабинетот на американскиот претседател Мајк Малвејни, призна во четвртокот дека американскиот претседател Доналд Трамп ја замрзнал воената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 426 | | | веќе видена

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четврта дебата за избор на претседателски кандидат од демократите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: