После 60 години се гради нов мост на Брегалница во Штип


Објавен е јавен повик за реализација на проектот „Изградба на пристапни патеки на пешачкиот мост во централно градско подрачје на реката Брегалница во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филип Темелковски, градоначалникот на Кисела Вода за 24 инфо вели дека во општината во која израснал и се развивал како личност и во која има голем број ...
| | веќе видена | слични

Благој Бочварски градоначалникот на Штип за 24 инфо вели дека резултатите од макотрпната и ефективна работа изминатите две години се и повеќе од видливи. Еден ...
| | веќе видена | слични

После 60 години во Штип се гради мост на река Брегалница. Се работи за монтажна челична конструкција, без потпорни столбови со висечки лак, единствен од ваков ...
| | веќе видена | слични

Чаир е просторно најмалата скопска општина, но најгусто населена. Нема простор каде да се проширува, но затоа пак оној кој го има под своја контрола го уредува ...
| | веќе видена | слични

е поставува нова атмосферска канализација на улиците „Царевоселска“ и „Кеј на Брегалница“ во Делчево. Градежните активности ги изведува Јавното претпријатие за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 234 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После 60 години се гради нов мост на Брегалница во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: